Texty pre e-mail - Číselníky

Z WikiOrange
Prejsť na: navigácia, hľadanie

BID1177

Do přehledu Texty pro e-mail se dostanete ze stromové struktury hlavní nabídky přes volbu Číselníky, Další. Nový text zadáte přes volbu Nový z pásu karet v přehledu z karty Akce. Otevře se editor pro zadání nového textu:

Súbor:Text pro email editor.png
Editor pro zadání textu pro e-mail

Editor

Název

Zadáváte název (označení) textu.


Formát textu

Ze seznamu vybíráte variantu pro formát textu:

  • HTML
  • Prostý text

HTML

HTML se do textu zprávy zadává přímo jako zdrojový kód HTML. Není zde žádný HTML editor. Obrázky je možno do HTML vložit pomocí speciálního HTML tagu a připojeného dokumentu (příklad viz níže).


Přehled

Můžete zadat přehled, ke kterému bude předefinovaný text příslušet.


Předmět

Zadáváte předmět e-mailu.

Upozornění Předmět se přenáší pouze v případě, že je zadaný. Prázdný předmět tedy při přenosu nesmaže pole Předmět v e-mailovém editoru.


Text

Zadáváte vlastní text e-mailové zprávy.

Následně lze v editoru pro e-mail (po stisku tlačítka E-Mail, popř. Fax, v náhledu tisku) tyto texty přenášet do těla zprávy.


Specifikátory polí

V Předmětu a Textu zprávy je možno použít tzv. specifikátory polí (odkazy na databázové sloupce). V Předmětu se zadávají ve tvaru <NazevSloupce>. V Textu se pak zadávají ve tvaru <helios>NazevSloupce</helios>. Jiný způsob zadání je ignorován.


Pro zadání je nejlepší použít tlačítko <..>. V takovém případě musí být ale zadán přehled, ke kterému bude předefinovaný text příslušet. Přehled se následně také využívá pro filtraci textů pro přenos do editoru pro e-mail (zobrazí se všechny texty, které nemají zadaný žádný přehled nebo mají zadaný přehled stejný jako ten, ze kterého se odesílá e-mail).

Tag <helios> má ještě druhou variantu zadání: <helios select="...">....</helios>. Např. pokud chci vložit dnešní datum i s časem: <helios select="GETDATE()">X_Dnesni_datum_X</helios>. Následně v textu mohu opakovaně použít <helios>X_Dnesni_datum_X</helios>. Nastavení SELECTu pro daný specifikátor se bere z jeho prvního výskytu! Stejně tak platí, že pokud je specifikátor názvem existujícího sloupce, je SELECT ignorován.


Vložení obrázku

Jak vložit do textu zprávy obrázek:

  1. připojit obrázek jako dokument
  2. do HTML zadat <img src="cid:Nazev_Souboru_Bez_Pripony"/>


Príklad Příklad

C:\Moje obrazky\Muj_Obrazek.jpg

Text:

<HTML><BODY>
<img src="cid:Muj_Obrazek"/>
</BODY></HTML>


Za obsah tohoto článku odpovídá Veronika Porodová, máte-li k obsahu připomínky, pošlete nám mail

Kategorie:Číselníky