Nově uvolněné mobilní aplikace nebude možné provozovat s tzv. self-signed certifikáty - více informací ZDE.Import deklarací z programu CLA pro DOS - Celní případy

Z WikiOrange
Přejít na: navigace, hledání

Celní deklarace vytvořené v programech CLA a Celní sklad můžete importovat do programu CLA IQ funkcí Import v místní nabídce přehledu vývozu, dovozu nebo tranzitu.

Upozornění Importovat lze deklarace uložené v samostatných souborech. Chcete-li importovat deklarace uložené v archivu, musíte je nejprve v původním programu CLA nebo Celní sklad z archivu převést do samostatných souborů tak, že je v archivu označíte, pak stisknete <Alt><F10> a nakonec určíte disk a adresář pro uložení. Odtud je pak můžete načíst do CLA IQ .


Po spuštění funkce Import se objeví přehled CLA – import dokladů. Zde nejprve stiskněte tlačítko Načtení. Dostanete možnost nastavit disk a adresář s původními deklaracemi. Zde pak označíte (označení všech pomocí kombinace kláves <Ctrl><A>) deklarace, které chcete importovat.

Okno pro výběr původních deklarací

Import deklaraci z programu CLA pro DOS - Celni pripady1.jpg


Tlačítkem Otevřít převedete označené původní deklarace do okna CLA – import dokladů. Tam si již můžete importované deklarace prohlížet a poté opět označíte deklarace k definitivnímu převodu. Tlačítkem Převod převedete označené deklarace do jednotlivých přehledů. V poznámce k deklaraci najdete jméno diskového souboru, ve kterém byla původní deklarace uložena.

Okno CLA – Import dokladů

Import deklaraci z programu CLA pro DOS - Celni pripady2.jpg


další