Číselník typových operací - Výroba

Z WikiOrange
Přejít na: navigace, hledání

BID11055

Popis

Tento číselník obsahuje seznam všech typových operací, které je možné používat při definici technologických postupů. Typové operace jsou běžné operace, které jsou předdefinovány a připraveny k rychlé tvorbě postupů.
Při definici technologického postupu je možné založit buď novou operaci (všechny údaje je nutné vyplnit) nebo je možné využít typovou (předchystanou) operaci z tohoto číselníku. Při výběru typové operace se zadá už jen číslo operace a popřípadě "Násobek TAC", všechny ostatní hodnoty jsou již vyplněny a není je možné měnit. Pokud je nutné upravit hodnoty (např. časy) těchto typových operací, tak se všechny úpravy provádějí na konkrétní typové operaci v Číselníku typových operací. Aby se provedené změny promítly do technologických postupů, kde jsou tyto typové operace použity, je nutné spustit funkci "Aktualizace typové operace".


Seznam atributů

Atributy v číselníku typových operací jsou stejné jako u standardních technologických postupů. Číselník obsahuje navíc pouze následující atributy:

  • Číslo typové operace – jednoznačná číselná specifikace typové operace.
  • Aktualizován – Příznak, který určuje, zda byla provedena aktualizace typové operace ve všech technologických postupech, kde tato typová operace je navázána. Tento příznak je možné ručně měnit přímo v editoru. Při jakékoliv změně údajů v typové operaci je příznak automaticky zrušen.
  • Autor poslední aktualizace - Zobrazuje jméno uživatele systému Helios Orange, který naposledy aktivoval funkci "Aktualizace typové operace".
  • Datum poslední aktualizace - Zobrazuje datum posledního spuštění funkce "Aktualizace typové operace".
  • Změna poslední aktualizace - Odkaz do číselníku změn. Zobrazuje změnu, pod kterou naposledy byla provedena "Aktualizace typové operace".


Funkce

Aktualizace typové operace


Tato funkce provede pro označené záznamy v přehledu opravu (aktualizaci) technologických postupů. Pod vybranou změnou z Číselníku změn překlopí aktuální údaje z typové operace do všech operací technologických postupů, které vznikly z těchto označených typových operací.

další